Cestovné poistenie v čase pandémie COVID-19

Poistenie
Cestovné poistenie aj v čase pandémie ochorenia COVID-19 ?

Áno, cestovné poistenie je možné uzatvoriť aj v čase pandémie ochorenia COVID-19. Hoci u nás a v celom svete platia reštriktívne opatrenia z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19, stále sú destinácie, kam je možné vycestovať na dovolenku. 

Preto je na mieste vedieť, aké sú možnosti cestovného poistenia.

Aktuálne je možné poistiť riziko liečebných nákladov v súvislosti s ochorením COVID-19 iba v UNION poisťovni vo všetkých krajinách sveta, no je potrebné dojednať pripoistenie „Pandemic“ (maximálna poistná suma  50 tis. EUR). V prípade poistenia storno poplatkov a súčasne aj dojednania pripoistenia „Pandemic“, je poistením kryté aj poistenie storna (storno zájazdu / storno objednanej služby) z dôvodu pozitívneho testu na COVID-19  (potvrdený PCR testom). 

Maximálna poistná suma na osobu je 1 tis. EUR, na rodinu 3 tis. EUR (spoluúčasť 20%).

Storno zájazdu / storno objednanej služby na viac ako 1 tis. EUR je možné poistiť v poisťovni Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s., keďže pozitívny výsledok testu na COVID-19 je neočakávané ochorenie. Preto Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s. kryje riziko storna v prípade COVID-19.  

No liečebné náklady spojené s COVID-19 poisťovňou Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s. hradené nie sú v žiadnej krajine sveta.

Cestovné poistenie COVID
A čo ostatné poisťovne?

UNIQA poisťovňa kryje v poistení storna riziko pozitívneho testu na COVID-19Liečebné náklady kryjú liečenie v súvislosti s ochorením COVID-19 v menej rizikových krajinách – zelené. V rizikovej krajine – červená, nie je riziko poistením kryté

Európska cestovná poisťovňa, kryje liečebné náklady v súvislosti s ochorením COVID-19 v menej rizikových krajinách – zelené.  V rizikových krajinách nie sú liečebné náklady krytéPri poistení storna riziko COVID-19 nie je kryté. 

Preto v blízkej budúcnosti je možné očakávať, že aj ostatné poisťovne rozšíria vyššie uvedené krytie.

Užitočná rada pre cestovateľov:

Vždy platí, že pokiaľ plánujete kamkoľvek vycestovať je potrebné sledovať najnovšie oznamy a upozornenia pred cestovaním, zverejnené na stránkach Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ SR), ktoré zahŕňajú aktuálne varovania, odporúčania a podmienky pre vstup do jednotlivých krajín. Tieto informácie sú každodenne aktualizované https://www.mzv.sk/cestovanie/covid19/obmedzenia-na-hraniciach.

Radi Vám pomôžeme a odporučíme pre Vás najvhodnejšie cestovné poistenie aj čase pandémie COVID. Neváhajte nás kontaktovať.

Pridaj komentár